Az első szerelmek és randizások, sokszor megmutatják, milyen lesznek a későbbi kapcsolataink. Bár a vonzalom ösztönös dolog: megtetszik valaki és onnantól már csak rá gondolunk, azon törjük a fejünket hogyan tudnánk közelebb kerülni hozzá.
A szerelmi kapcsolatok általában erősítik az önbizalmat, növelik a népszerűséget, tanulunk belőlük az érzelmek megosztásáról, az alkalmazkodásról, az intimitásról. Ugyanakkor a kapcsolatok néha törékenyek és ez rossz érzéseket, szorongást vetíthet előre.
Már korábban írtunk arról, hogy mikor, milyen állapotban és kivel (nem) érdemes randizni és arról is, hogy mit tehetsz, ha nagyon szorongsz a találkozásoktól. Most inkább arról írunk, hogyan alakul ki fokozatosan egy kapcsolat.